Stúpenec industriálnej Múzy

Táto slovenská skupina existuje už viac ako 14 rokov. Ranné experimenty neskôr viedli k neprekonateľnému death-industriálnemu zvuku, ktorý priniesol Einleitungszeit status jednej z vrcholných klasík žánru. Dlhodobá pôvodná zostava sa zmenila v roku 1999, kedy bol P-01 /Patryc Cyber/ nahradený halucinatórnym hrdlom M-01 /Martin Jarolím z VO.I.D/. P-01 kapituloval a stále sa venuje svojmu sólovému projektu Simvlacrvm, ktorého debutové CD
Zevgma bolo vydané pred dvoma rokmi pod značkou Old Europa Café.

Po mnohých nahrávkach sú dnes Einleitungszeit dobre známi v celosvetovom meradle a ich živé predstavenia videli diváci nielen na Slovensku a v Čechách, ale i v Poľsku, Nemecku  a v Amerike. Okrem poľského turné je na rok 2001 plánované tiež turné európske.

Prvé kazetové nahrávky Die Menschzerstoerung, Menschliche Destruktive Zivilisation a Kremation Gesch-Lechtslos boli vydané slovenskou značkou Crewzine. Tento materiál nasledovalo LP Aus dem Laboratorium na nemeckej značke Art Konkret. Ďaľší titul L´accouchement des machines humaines bol realizovaný na fínskom labele Freak Animal. Krátko nato sa o projekt začal zaujímať americký kultovný label Recalcitrant Noise a výsledkom sa stali albumy R Mensch I Tanatologie (2lp) a Aus der Leichenkammer, ktoré
bolo vďaka veľmi "podarenému" obalu na Slovensku zcenzurované.

Počas roku 1999 bolo nahrané a v jeho závere vydané prvé CD Einleitungszeit pod názvom Doba úvodu, nanešťastie po rozpade pôvodnej zostavy a odchode P-01. Táto nahrávka môže byť označená ako skutočné memento "starých časov Einleitungszeit". Na konci roka sa pod názvom Schrei des Feuers objavila prvá videokazeta Einleitungszeit, vydaná Ars Morta Universum.

Niekoľko labelov teraz plánuje re-edíciu zmienených starších titulov - CD Die Menschzerstoerung by mal vydať americký Black Plagve, LP Menschliche Destruktive Zivilisation by sa malo objaviť v katalógu Recalcitrant  Noise a LP / CD Kremation Gesch-Lechtslos bude vydané v Ars Morta Universum.

Živé akcie Einleitungszeit sú velmi intenzívne, často popisované ako "negatívne či deštruktívne", zároveň však majú veľa spoločného s radosťou a extáziou, keď R-01 používa rozbrusovačku priamo na svojej hrudi (chránenej len tenkým plechom), alebo keď si páli ruky v azbestových rukaviciach, alebo brúsi kovovú obruč okolo krku. Niekedy sa tieto radostné prejavy neobídu bez zranení - už párkrát bol R-01 popálený, alebo zasiahnutý elektrickým prúdom.

Zvuk Einleitungszeit je absorbujúci, čistý a silný. Štyridsať minút ich pódiovej búrky prináša extáziu a pocity transformácie prostredníctvom zvuku, ducha a ohňa. Podobenstvo vzťahu pána a otroka, ztelesnenie ľudskej odcudzenosti a osamelosti, to sú informácie prenášané ako kyber-zvesti pre ďaľšie storočie, storočie hybridov a klonov.